Wednesday, 15 June 2011

Day 236 (June 15)

Привет! Сегодня продолжение репортажа из Бонна. До завтра


Газета кліматичних переговорів ЕСО нагадує про небажання України знижувати викиди парникових газів


Україна планує й далі заробляти за рахунок торгівлі квотами, не роблячи нічого задля реального зниження викидів парникових газів. Про це нагадує інформаційний бюлетень ЕСО, що його розповсюджують серед делегацій усіх країн на міжнародних переговорах зі змін клімату, які зараз проходять у Бонні.

ЕСО нагадав про роботу експертів з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (IIASA), що проаналізували цілі зі скорочення викидів для усіх країн, та опублікував коротку критичну статтю про позицію України.

„Україна має особливий статус країни з перехідною економікою на міжнародних кліматичних переговорах <…> Однак цей статус не звільняє країну від зобов’язання зі скорочення викидів парникових газів до 2020 року. Офіційна мета України зі скорочення викидів на -20% від рівня 1990 року до 2020 року є неадекватною, оскільки, навіть якщо Україна не докладатиме зусиль для зниження рівня викидів, у 2020 році рівень викидів парникових газів в Україні буде -54% від рівня 1990 року”, – публікує ЕСО висновки експертів IIASA.

Таким чином, зауважують експерти, сьогоднішня офіційна ціль України зі скорочення викидів може бути названа не як „мета зі скорочення викидів парникових газів”, а як „відсутність будь-яких зусиль для скорочення викидів”.

Експерти Інституту зауважили, що для України не буде коштувати великих зусиль досягти мети зі скорочення викидів щонайменше на рівні -57% від 1990 до 2020 року. До того ж, експерти доводять, що така мета є економічно вигідною. Для цього потрібно розробити Національну стратегію скорочення викидів в Україні, яка досі відсутня, і яка буде реалістичною для виконання, економічно доцільною, а також важливою для вирішення проблеми зміни клімату.

Бюлетень ЕСО висловив сподівання почути презентацію від України щодо національних дій зі скорочення викидів та обгрунтування цілей до 2020 року. На жаль, презентації від України не було на семінарах зі скорочення викидів розвинених країн, які проходили в Бангкоці та Бонні під час міжнародних кліматичних переговорів.

Процент зниження викидів парникових газів рахується від рівня викидів 1990 року. Відповідно, чим більший процент зниження викидів, тим більше можливість для країни, яка знизила викиди, продавати різницю у викидах – квоти – країнам, які не знизили рівень викидів. У випадку ж України рівень викидів парникових газів з 1990 знизився без втручання влади – за рахунок виробництв, що зупинили свою роботу. Фактично зниження викидів в Україні зараз сягає -54%, але її мета зі зниження від рівня 1990 року – лише -20%. Вигода від цього для України очевидна: Україна може торгувати квотами, не докладаючи ніяких зусиль для зниження рівня викидів – це називається торгівлею „гарячим повітрям”. Саме за це небажання взяти на себе більші зобов’язання зі зниження рівня викидів Україну критикує міжнародна спільнота.

Водночас, Україна може щонайменше на півроку втратити можливість торгувати квотами. Минулого тижня експерти ООН розкритикували український кадастр викидів парникових газів. З року в рік ООН надавала рекомендації щодо покращення кадастру, але українська сторона майже не змінювала цей документ, залишаючи неврахованими багато викидів та ігноруючи прямі зауваження ООН. Після цієї критики Україна не може торгувати квотами до того часу, поки не виконає рекомендації ООН та не приведе кадастр до прийнятного вигляду.

Tuesday, 14 June 2011

Day 235 (June 14)

Сегодня продолжаю знакомить вас с ходом саммита по климату в Бонне и о том как обстоят дела у украинской делегации. Внизу репортаж наших активистов, которые сопровождают официальных представителей Украины и объективно рассказывают о событиях. До завтра!

14 червня 2011, Бонн. – Експерти Організації об’єднаних націй розкритикували Україну за звітність про викиди парникових газів. ООН не прийняла кадастр викидів парникових газів від України та видала звіт із критичними зауваженнями на 58 сторінок. Тепер, не маючи прийнятного кадастру, Україна може втратити можливість торгувати квотами та обмежує виконання проектів спільного впровадження.

„Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату і тому зобов’язана надавати оновлений кадастр антропогенних викидів щороку. Але з року в рік ООН надавала свої рекомендації щодо недосконалості українського кадастру, очікуючи його покращення, і з року в рік Україна не враховувала критичних зауважень.. Зрештою Секретаріат ООН перестав дивитися крізь пальці на систематичні недоліки. Україна отримала звіт з численними зауваженнями, і мусить терміново виправити недоліки кадастру”, – пояснює координатор програм зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька, що зараз присутня на переговорах у Бонні.

Серед основних проблем українського кадастру експерти ООН зазначили його непрозорість, відсутність деяких даних через їхню конфіденційність, відсутність у кадастрі детального енергетичного балансу країни, даних по багатьом промисловим процесам та лісовому господарству.

Тепер кадастр України не прийнято і передано на розгляд у Комітет виконання зобов’язань (Compliance Committee). Далі питання вирішиться уже на дипломатичному рівні. Сторони визначаться з датою слухань у Комітеті , і якщо Україні не вдасться виправити недоліки, вона позбудеться можливості торгувати квотами.

Національний кадастр антропогенних викидів має враховувати загальний об’єм викидів парникових газів, тенденції росту або скорочення викидів. Ведення кадастру є однією з базових вимог виконання умов Кіотського протоколу. Ведення кадастру покладене на Національне агентство екологічних інвестицій.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
Ірина Ставчук,
Координатор зі зміни клімату Національного екологічного центру України,
is at necu.org.ua
Христина Рудницька,
Координатор програм зі зміни клімату Національного екологічного центру України,
krudnytska at necu.org.ua
Телефон у Бонні
+49 162 371 95 59

Monday, 13 June 2011

Day 234 (June 13)

Привет! Сегодня обнаружил новый ролик, который организаторы акции Час Земли подготовили к следующему 2012 году. Вроде как совсем недавно мы работали над акцией Час Земли 2011, а вот уже и к новым действия пора готовиться. Очень приятно что и в новом ролике есть наш Одесский Оперный Театр! Украина есть на карте климатических действий, ура!


Earth Hour 2012 from Sigur Rós on Vimeo.

Friday, 10 June 2011

Day 233 (June 10)

Привет! Я сегодня уехал в Кишинев и уже пишу отсюда. Материала пока не накопилось, но только хочу рассказать об интересном случае, который произошел сегодня по дороге в Кишинев.

На границе Приднестровья таможенники как обычно попросили меня открыть багажник и показать содержимое. А там у меня еще осталось несколько афиш кинофестиваля "ЭкоЧашка в Украине". Вот таможенник и спрашивает "а это что за наглядная агитация?". Ну я и отвечаю, что дескать это афиши кинофестиваля экологического кино, который мы недавно организовали и провели в нескольких городах Украины. А он и спрашивает "Как это, экологического кино?". Я на мгновение даже опешил, что на такое можно сказать. Но придя в себя, добавил - "ну это фильмы про изменение климата, раздельный сбор мусора...." Дальше он мне договорить не дал, воскликнув "А! Изменение климата! Это да, серьезная тема, здорово!" И вернул мне документы.

Вот так вот. Старое доброе слово экология не все воспринимают, а вот казалось бы уже клише "изменение климата" воспринимается на ура. И даже документы не забирают.

У меня пока все. До завтра!

Thursday, 9 June 2011

Day 232 (June 9) - Part 2

Хочу разместить анонс акции, которая пройдет в воскресенье в Киеве. Сам там быть не смогу - уезжаю в Кишинев, но если вы сможете присоединяйтесь!

Другий марш на захист Києва
Присвячений захисту Андріївського узвозу та Десятинки
11 червня, субота, 13.00



Місце збору: сквер біля Золотих Воріт

Маршрут: від Золотих Воріт по вулиці Ярославів Вал на вул. Гончара 17-23, через Пейзажну алею до фундамента Десятинної церкви на Андріївський узвіз.
Марш завершиться на Контрактовій площі біля пам'ятника Сковороді.

ЧОМУ ДЕСЯТИНКА?
Так зване "відтворення" Десятинної церкви є прямим порушенням норм світового пам"яткоохоронного законодавства. Залишки фундаменту церкви мають бути збережені для нащадків, а не назавжди поховані під бетоном сучасної церкви "у візантійському стилі".

ЧОМУ АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ? Зараз Узвіз потерпає від численних нещасть:

АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА ПАДАЄ. Окраса Києва та узвозу, Андріївська церква, розвалюється через злочинні будівництва навколо.
Через рятувально-ремонтні роботи вже вирубали всі дерева на пагорбі церкви. Проте іншої активності на рятувальних роботах та ефекту поки не спостерігається.

БУДУЮТЬ ГОТЕЛІ ТА ОФІСИ. У той час, коли вулиця потребує обережної реставрації, влада планує провести масштабну "реконструкцію" узвозу, що передбачає побудову кількох офісно-готельних багатоповерхівок безпосередньо на Андріївському, що знищить його естетично та фізично.

АВТОМОБІЛІ РУЙНУЮТЬ ВУЛИЦЮ. Попри формальну заборону, київська ДАІ не перешкоджає незаконному руху транспорту по Андріївському. Від постійного руху машин пішохідним узвозом під загрозою опинилися життя пішоходів та унікальна бруківка, яка не витримує навантаження.

ДЕСЯТИНКУ ХОЧУТЬ ЗАБУДУВАТИ. Влада та УПЦ (МП) планує
збудувати сучасний храм на місці незавершених розкопок Десятинної
церкви. Це назавжди знищить історичні фундаменти. Масштабне будівництво навпроти Андріївської церкви призведе до її остаточного руйнування.

Марш захисників Києва - регулярна подія, що організовується небайдужими жителями на захист соціального і культурного простору міста. Нам є що запропонувати окрім протесту.

З вимогами та учасниками-організаціями маршу можна ознайомитися тут:http://march.org.ua/

Попередній Марш, що відбувся 3 квітня, зібрав близько півтисячі небайдужих киян.

Без партій та партійної символіки. Без лідерів.
ВИЙДИ НА ВУЛИЦЮ - ПОВЕРНИ СОБІ МІСТО!


Day 232 (June 9)

Привет! Сегодня решил рассказать о втором событии, которое произошло в прошлую субботу и называлось "Чистая Украина". Уже традиционно она прошла накануне дня WED - Всемирного Дня Окружающей Среды - под патронатом программы UNDP в Украине. Порядка 60 волонтеров пришли в Голосеевский Парк и активно прибрали некоторые его уголки - на снимках внизу видно сколько мусора собрали и приготовили для того чтобы один из партнеров проекта компания "Гринко" его вывезла.

Перед тем как волонтеры отправились собирать мусор с короткой, но вдохновляющей речью выступила певица Алеша, которая представляла Украину на пршлогоднем конкурсе Евровидение. Потом правда я ее потерял из виду, наверное она поспешила на другие акции, которых в Дни Города в Киеве проходило немало. Я тем временем приготовил экран и проектор и начал поджидать возвращения студентов чтобы показать несколько фильмов из программы Фестиваля Экологического кино "ЭкоЧашка в Украине". К сожалению, яркое солнце немного подпортило показ, но мне понравилось то, что внимания волонтеров хватило на все пять фильмов и некоторые из них потом подходили ко мне и спрашивали подробности о фестивале и его организаторах. Некоторые даже обещали вечером прийти на показы.

Вот такие дела. Собирая технику после того как все закончилось, я чувствовал себя счастливым и нужным, здорово.




Более официальная версия события находится здесь http://www.undp.org.ua/ua/media/1-undp-news/1165-the-clean-country-initiative-united-1300-volunteers-to-help-the-nature

Wednesday, 8 June 2011

Day 231 (June 8)

Привет! В конце мая были опубликованы самые свежие данные по уровню выбросов парниковых газов - на этот раз итоговые за прошлый, 2010 год. Публикует их отраслевая организация Международное Энергетическое Агентство (IEA) со штаб-квартирой в Париже. К сожалению, хороших новостей там не был - установлен новый рекорд по количеству выбросов СО2 - после кризисного 2009 года, на этот раз показатель превысил до этого рекордный 2008 год на 5%! Основными злодеями на это раз выступили Китай и Индия, хотя и в развитых странах отмечен рост выбросов.


Авторы отчета отмечают, что полученные данные являются еще одним тревожным сигналом - Wake-up call - и заставляют сомневаться в эффективности запланировнных в Канкуне на Саммите ООН мер по снижению выбросов. Согласно их оценкам, глобальные выбросы парниковых газов от энергетического сектора составили невиданные ранее 30.6 гига-тонн!


"Мир стоит практически вплотную к тому уровню выбросов, который по прошлым прогнозом был возможен только к 2020 году и то при условии соблюдения целей по контролю за средней температурой на Земле - не выше 2С от доиндустриального уровня. Если в ближайшее же время решительные меры не будут предприняты, то Канкунские договоренности останутся только на бумаге.


Оригинальная статья и больше материалов об исследовании на ссылке внизу.
http://www.iea.org/index_info.asp?id=1959

У меня пока все, до завтра!